De oma uit Groningen komt eind van de middag bij ons en blijft eten. Dat gebeurt niet zo vaak. Meestal komen wij bij haar, gezamenlijk, of Elian is alleen bij haar of Rowan en Marie samen.
Na het eten springt Elian alle kanten op en heeft veel lawaai. Zoals hij altijd doet na de maaltijd, als zijn pil uitgewerkt is. Oma kijkt met grote ogen toe.
Oma brengt de jongens naar bed. Als Elian in bed ligt, komt ze naar ons toe. ‘Jeetje, nu begrijp ik wat jullie met stuiteren bedoelen!’
‘Heb je hem nog nooit zo gezien dan?’ vraag ik verbaasd. Voor ons is dit gedrag zo gewoon.
Ze schudt haar hoofd.
Mijn ogen gaan open. Je kunt mensen dingen vertellen, wij kunnen uitgebreid beschrijven hoe Elian zich gedraagt, begrijpen zullen de mensen het niet. Alle lezers die zelf een kind hebben met een diagnose en die familie en vrienden hebben proberen uit te leggen hoe het kind zich gedraagt, zullen dit herkennen.
En lezers die zelf niet zo’n kind hebben en denken dat mijn blogs ze een aardig idee geeft van hoe het gaat met zo’n kind? Think again! Eerst zien, dan pas echt geloven (en begrijpen)!
Geschreven door Trenke Riksten-Unsworth van heel-bijzonder.blogspot.nl
Zien is geloven
Aanbevolen artikelen
Misschien vind je deze artikelen ook interessant
ADHD en motivatie: waarom je soms pas in beweging komt als het interessant wordt
ADHD en verslaving: waarom zoeken zoveel mensen met ADHD naar rust in wiet, alcohol, gamen of social media?
Persoonlijk bericht van Coen – ADHDblog is weer actief en ik ga alle berichten beantwoorden
Top 25 meest gestelde vragen over ADHD
Wat vinden mensen met ADHD fijn?
Praat mee
Heb je een ervaring, vraag of tip? Laat hieronder een reactie achter.