Onze ervaringen met ADHD en ODD bij onze kinderen. Sinds de geboorte van onze oudste zoon hadden we al het idee dat er misschien eens wat kon zijn. Onze gynaecoloog had ook al eens gezegd hij mankeert wat maar wat weet ik niet. Het was wel zo dat onze oudste zoon dat als hij naar de peuterspeelzaal ging gewoon zijn eigen dingen deed kon ook niet stil zitten en zo sprong van hak op de tak en als hij thuis kwam brak hij de boel af.
Weer of geen weer hij wil altijd buiten spelen rennen en vliegen. Op de commode was het ook wel een probleem stil liggen was er niet bij. Soms werden we radeloos en we zijn toen ook wel bij de dokter geweest omdat we soms niet meer wisten wat we moesten doen. We hebben toen gevraagd of we hem mochten testen maar daar werd moeilijk over gedaan.
Toen onze oudste zoon naar groep 1 ging werd het alleen maar erger. Op school merkte ze niets zeiden ze maar wij hadden gewoon echt de problemen thuis het was soms zo erg dat als zijn vader thuis kwam en we moesten eten dat hij zijn vader tegen zijn schenen aan sloeg met een metaal voorwerp.
Onze oudste ging naar groep 2 en daar werden de problemen alleen maar erger zijn concentratie werd lastiger hij kon slecht mee komen in de klas je merkte dat hij anders was dan andere kinderen. Mocht vaak niet komen spelen omdat ze dan vonden dat hij te druk was.
Na veel praten en contact te hebben gehad met dokter Pereira die toen al dacht van 99% dat hij wel wist wat hij mankeerde raadde hij ons aan om te gaan testen. We zijn weer naar de huisarts gegaan en een test aan gevraagd voor het Erasmus MC-Sophia beter bekend als het Sophia kinderziekenhuis waar hij helemaal getest is. Na ongeveer 6 weken kregen we de uitslag dat hij dus ADHD en een lichte vorm van ODD heeft. Het was voor ons een opluchting want nu konden we wat met hem gaan doen. Medicijnen coaching en misschien wel een andere school. Op de school waar de oudste zat hadden we gevraagd of ze een pcl onderzoek konden aanvragen maar die school wilde nergens aan mee werken want ze vonden het maar onzin wat we vertelde en volgens die school was het ook allemaal niet waar Ricardo had niets.
Medicatie voor mijn kinderen
Na veel gedoe kreeg hij ook ADHD medicatie en hij veranderde heel erg de goede kant op. Wel merkte we dat de acceptatie in de straat en school achter uit ging en Ricardo mocht bijna nergens meer aan mee doen en werd ook nooit meer gevraagd voor een feestje want ja hij was te druk. Op school wilde ze hem geen medicijnen geven dus ik moest iedere dag 15 minuten eerder op school zijn voor zijn medicatie en dan moest ik nog eens buiten wachten in de kou en regen echt heel vervelend.
Het pesten in de straat werd alleen maar erger. Uitschelden onder het ijs besmeurt worden altijd wat hij te veel of ineens gingen ze naar binnen als Ricardo mee wilde spelen. We hadden besloten om te gaan verhuizen en ook gelijk een andere school te gaan zoeken.
Gesprek met schooldirectie
De jongste ging al daar naar de peuterspeelzaal dus was dat goed alles op 1 school. Toen we een gesprek aan gingen daar met de directie vroegen we hoe hun om gingen met kinderen met ADHD en ODD, nou ze wisten er alles van. Dat gaf ons een heel goed gevoel en dus besloten we om de kinderen daar op school te doen. Ook konden ze goed met medicatie overweg het ging altijd goed. Ricardo ging van school en na de zomer vakantie mocht hij op zijn nieuwe school beginnen in groep 3. Nou de ellende begon al vanaf de 1e dag dat het al niet goed ging met de medicijnen.
Problemen op school
Ook daar ontstonden dus al de problemen met concentratie en het niet mee komen in de klas. Maar hij had het wel naar zijn zin, met hakken over de sloot ging hij naar groep 4. Daar werd het alleen maar erger hij werd verschrikkelijk gepest iedere dag en het leerprobleem werd alsmaar erger. Wij wilde een PCL onderzoek laten starten maar school kon nog zoveel zeiden ze en Ricardo kreeg zijn eigen rekenmap en moest dan maar alleen op de gang gaan rekenen.
Toen wij dat hoorde hadden we echt zo van dit kan toch niet. Het pesten werd erger en erger en school deed er niets aan. Met veel gesprekken deed Ricardo nog 1 jaar groep 4 over maar goed ging het helemaal niet. Hij werd met de dood bedreigt het was echt verschrikkelijk. Ricardo had net voor hij naar zijn nieuwe school ging ook nog eens heel onverwachts zijn oma verloren wat veel pijn deed.
De problemen werden alleen maar erger het werd zelfs zo erg dat Ricardo aan de antidepressiva moest omdat hij zo achteruit ging en zelf soms dood wilde. Na veel wikken en wegen is het ons gelukt Ricardo daar van die school af te krijgen en zit nu op een geweldige school SBO.
Het gaat nu gelukkig heel goed met hem. Zijn prognose is VMBO met leerweg ondersteuning. nadat hij naar de passend onderwijs is gegaan is hij zo op geknapt en binnen 4 á 5 maanden was hij van de antidepressiva medicijnen af.
Onze jongste zoon is het zelfde kan ook niet mee komen op school en in groep 1 was het al een probleem en in groep 2 werd groter. Zijn CITO score was C en D scoren en dus maakte ze zich zorgen. wij hebben Brian laten testen in groep 1 in het UMC Utrecht waar naar 3 weken al de uitslag bekent was. Medicijnen geven werd ook een probleem daar dus hebben we dat met de oppas voor tussen de middag geregeld en dat gaat goed.
Brian doet nu voor het 2e jaar groep 2 maar vertrouwen in de school hebben we niet. Dus hebben we met spoed een PCL aan gevraagd en Brian gaat gelukkig na de zomer vakantie ook naar de zelfde school als Ricardo. We hebben de zelfde problemen moeten onder vinden met Brian als toen met Ricardo alleen het pesten dan niet gelukkig.
Allebei zitten de kids op Ritalin Retard een lang werkende. We hebben PGB zodat we coaching in kunnen kopen en ook voor eventueel logeer weekenden. Ik moet zeggen we hebben nu gelukkig wat meer rust omdat alles geregeld is maar voor dat alles geregeld is ben je zomaar 4 jaar verder.
Omgaan met ADHD op basisscholen
Ik kan soms ook niet begrijpen dat er gewone basisscholen zijn die altijd maar denken dat ze weken hoe ze met kinderen om moeten gaan die een beperking hebben. Terwijl dat gewoon weg niet zo is en dat ze dan gewoon niet door hebben hoe erg ze een kind iets aankunnen doen. Ricardo van ons was helemaal aan de grond wij als ouders gingen echt kapot maar gelukkig wij hebben al veel bereikt en geleerd maar er val best nog veel meer te bereiken en te leren.
Wij wensen alle ouders van kinderen met ADHD en wat voor beperking dan ook heel veel succes en mensen LUISTER NAAR JE EIGEN GEVOEL dat is de goede richting.
Geschreven door Jacqueline en Peter, de trotse ouders van ons kind met ADHD en ODD.
Geef een reactie